Reklama

PGE Dystrybucja zmodernizuje sieć w Krasnobrodzie i okolicy

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany
Zamojski oddział PGE Dystrybucja zrealizuje w Krasnobrodzie przebudowę napowietrznej sieci średniego i niskiego napięcia na sieci kablowe umieszczone pod powierzchnią ziemi. Modernizacja oraz budowa nowej infrastruktury elektroenergetycznej zapewni odbiorcom stabilne i bezprzerwowe dostawy energii elektrycznej.

Projekt inwestycyjny przewiduje przebudowę linii napowietrznej z Józefowa do Zwierzyńca oraz pięciu stacji transformatorowych w Hucisku, Starej Hucie i Potoku Senderskim. Na wskazanym terenie podziemnie skablowane zostaną także napowietrzne linie nN wraz z przyłączami.

Zadania związane z położeniem linii kablowych w miejsce napowietrznych oraz modernizacją i budową obiektów elektroenergetycznych, podniosą poziom niezawodności dostaw energii elektrycznej do okolicznych mieszkańców. Wykorzystanie nowobudowanej infrastruktury o większych mocach oraz kabli o większych przekrojach znacząco podniesie możliwości przesyłowe sieci SN i nN. Poprawione zostaną również parametry jakościowe dostarczanej energii elektrycznej.

– W miejsce wybudowanych w latach 70. urządzeń, powstanie 5 nowych stacji oraz podziemne linie kablowe średniego i niskiego napięcia, których łączna długość przekroczy 18 km. Wartość prowadzonych inwestycji szacujemy na ponad 7 mln zł - powiedział Andrzej Olborski, dyrektor generalny PGE Dystrybucja Oddział Zamość. - Dbanie o ciągłość i bezpieczeństwo dostaw energii elektrycznej do odbiorców stanowi dla PGE Dystrybucja priorytet. Linie napowietrzne w tej okolicy znajdują się na terenach zalesionych, co w czasie niespodziewanych zjawisk atmosferycznych utrudnia usuwanie awarii i wpływa na czas przywracania napięcia, powodując dotkliwe utrudnienia dla wielu odbiorców. Przebudowa sieci napowietrznej na kablową wyeliminuje zabiegi konserwacyjne związane z eksploatacją sieci napowietrznej, w tym wycinkę gałęzi i drzew oraz ograniczy awarie wywołane przez warunki pogodowe– dodaje.

Zakończenie prac zaplanowano na ostatni kwartał 2023 r. Zmodernizowana i wyposażona w nowoczesną technologię infrastruktura, dzięki swoim parametrom, przez wiele lat będzie zapewniać niezawodne zasilanie, zarówno dotychczasowym, jak i nowo przyłączanym klientom.

Inwestycja została dofinansowana ze środków z rządowego Funduszu Reprywatyzacyjnego w ramach projektu „Dystrybucja Przyszłości”.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us