Reklama

Rakieta spadła na terytorium Polski. Zginęły dwie osoby. Trwa ustalanie, kto wystrzelił pocisk

foto: Kancelaria Prezydenta foto: Kancelaria Prezydenta
Władze państwowe potwierdziły, że w Przewodowie (pow. hrubieszowski) doszło do wybuchu rakiety, która spadła na terytorium Polski. Zdarzenie miało miejsce we wtorek, 15 listopada. Zginęły dwie osoby. "Nie mamy w tej chwili żadnych jednoznacznych dowodów na to, kto wystrzelił rakietę, prowadzone są czynności śledcze" - powiedział Prezydent Polski Andrzej Duda po naradzie w BBN i rozmowach z sojusznikami.

Prezydent, podczas nocnej konferencji prasowej złożył wyrazy współczucia dla najbliższych dwóch obywateli, którzy zginęli w wybuchu.

"Nie mamy w tej chwili żadnych jednoznacznych dowodów na to, kto wystrzelił tę rakietę. Prowadzone są czynności śledcze" - powiedział Andrzej Duda. Prezydent zapewniał również, że Sojusz Północnoatlantycki jest w stanie gotowości. "My wzmocniliśmy gotowość polskich sił zbrojnych. Jak Państwo wiedzą – niektórych jednostek, tak jak to już dzisiaj było mówione. Także naszej obrony powietrznej. Nasze samoloty dzisiaj są na polskim niebie. Będą wspierane także przez samoloty sojusznicze w tym zadaniu strzeżenia naszego nieba" – mówił.

Chcę zapewnić, że działamy bardzo spokojnie, w sposób bardzo rozważny, nie są podejmowane żadne pochopne decyzje – zaznaczył.

Andrzej Duda podkreślił też, że „nic nie wskazuje, aby dalsze tego typu zdarzenia miały w tym momencie następować”. - Jak do tej pory można powiedzieć, że to, co się stało było zdarzeniem pojedynczym. Nic nie wskazuje na to, by miały mieć miejsce jakieś kolejne – ocenił.

Prezydent Andrzej Duda zdecydował o zwołaniu w środę na godz. 12.00 Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

1 komentarz

  • Prącisław
    Prącisław środa, 16 listopad 2022 18:40 Link do komentarza

    wojna za miedzą od prawie roku, dziwne że nikt nie monitoruję tego co się dzieje u sąsiada? oni teraz będą ustalać kto, co, czego i dlaczego... to tylko pokazuje ułomność. słuchając tego co mówią decydenci jesteśmy takim mocarstwem że hoho, mamy to, mamy to, mamy tamto, a ile jeszcze zamówionego sprzętu, na samą myśl o Polsce wszyscy powinni się telepać ze strachu. (taki ala jarek keller z "Chłopaki nie płaczą" wychodzi i tłumaczy wszystkim jaką to on ma silną psychikę.) a tu bzzzyk coś wleciało wybuchło.... i efekty widać!

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us