Logo
Wydrukuj tę stronę

Krasnobród: Potrącenie rowerzysty

foto: Policja foto: Policja
W Krasnobrodzie kierująca osobówką zderzyła się z 65-letnim rowerzystą. Cyklista został przewieziony do szpitala. Na szczęście okazało się, że poza niegroźnymi potłuczeniami nie odniósł poważniejszych obrażeń. Jak informuje policja, przyczyną kolizji był nieprawidłowo zasygnalizowany przez 65-latka skręt w lewo. Przewinienie drogowe popełniła też kierująca osobówką, która wyprzedzała na skrzyżowaniu.

Do zdarzenia z udziałem rowerzysty i samochodu osobowego marki Chrysler doszło wczoraj po południu w Krasnobrodzie na ulicy Sanatoryjnej.

- Policjanci ustalili, że dwoje rowerzystów jechało w kierunku Jacni. Za nimi poruszała się kierująca osobówką. Wyprzedziła rowerzystkę i kontynuowała ten manewr wyprzedzając drugiego z cyklistów. Wówczas rowerzysta zasygnalizował skręt w lewo i rozpoczął manewr. Siedząca za kierownicą osobówki 42-latka z gminy Adamów nie zdążyła bezpiecznie zareagować, cyklista uderzył w samochód. Po zderzeniu 65-letni mieszkaniec Krakowa, który kierował rowerem został przewieziony do szpitala. Na szczęście po badaniach okazało się, że poza niegroźnymi dla jego zdrowia potłuczeniami nie odniósł on poważniejszych obrażeń. Policyjne badanie alkomatem wykazało, że uczestnicy kolizji byli trzeźwi. - informuje Dorota Krukowska – Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji.

65-latek za spowodowanie kolizji, której przyczyną było nieprawidłowe zasygnalizowanie manewru skrętu w lewo otrzymał mandat karny. Mandatem została ukarana także kierująca osobówką. Popełniła ona bowiem wykroczenie drogowe polegające na złamaniu zakazu wyprzedzania na skrzyżowaniu.


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl