Reklama
Reklama

Wybuch w szpitalu. Jeden z pracowników został ranny

foto: PSP Zamość foto: PSP Zamość
Na terenie szpitala w Szczebrzeszynie doszło do wybuchu instalacji tlenowej. Ranny został pracownik szpitala. Mężczyznę przetransportowano śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Lublinie.

Do zdarzenia doszło 27 czerwca.

- Po dojeździe zastępów stwierdzono, że w trakcie podłączania przewodu elastycznego do kolektora instalacji tlenowej (wiązka 12 butli) doszło do rozerwania jego zakucia, w wyniku czego poszkodowany został pracownik szpitala. Mężczyźnie udzielono pomocy medycznej na terenie placówki, a następnie przy pomocy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportowano do szpitala w Lublinie. - informuje Andrzej Szozda, rzecznik prasowy zamojskich strażaków. - Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia próbie zakręcenia zaworu tlenu (która okazała się nieskuteczna), zabezpieczeniu miejsca lądowania śmigłowca oraz kontrolowanym opróżnieniu wiązki butli zawierającej tlen - dodaje. 

W działaniach trwających niespełna 1,5 godziny wzięły udział dwa zastępy z JRG Szczebrzeszyn.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us