Logo
Wydrukuj tę stronę

Pijani uczestnicy ruchu! Rowerzyści dostali mandaty po 2,5 tys.zł

foto: Policja foto: Policja
Czterech pijanych uczestników ruchu zatrzymali tomaszowscy policjanci podczas minionego weekendu. Dwóch z nich poruszało się rowerami, jeden osobówką i jeden motorowerem. Teraz nieodpowiedzialni cykliści będą musieli zapłacić mandaty karne po 2,5 tysiąca złotych, natomiast pozostali kierujący będą odpowiadać przed sądem.

W ciągu długiego weekendu policjanci z tomaszowskiej komendy zatrzymali łącznie czterech nietrzeźwych kierujących.

- Do pierwszego zdarzenia doszło w sobotę tuż po godzinie 16:00. Policjanci otrzymali informację, że po miejscowości Kazimierówka, gmina Tyszowce może jeździć pijany kierowca. Jak się okazało wiadomość się potwierdziła. Mundurowi z Posterunku w Tyszowcach zatrzymali do kontroli drogowej kierującego fiatem. Po przebadaniu na zawartość alkoholu okazało się, że 44-latek z tej gminy miał blisko promil alkoholu w organizmie. Po niespełna dwóch godzinach kolejnym nietrzeźwym kierującym okazał się 54-latek z gminy Łaszczów. Mężczyzna jadąc rowerem przez miejscowość Zimno miał w organizmie również blisko promil alkoholu. Kolejnym nieodpowiedzialnym rowerzystą okazał się 46-letni mieszkaniec gminy Lubycza Królewska. Mężczyzna został zatrzymany w niedzielę około godziny 12:00 w miejscowości Machnów Nowy. Cyklista miał nieco powyżej 0,5 promila alkoholu w organizmie. Po kilku godzinach w tej samej gminie na jednej z ulic w Rudzie Żurawieckiej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 24-latka, który kierował motorowerem. Podczas kontroli policjanci przebadali kierującego na zawartość alkoholu. Przeczucie ich nie myliło, 24-latek miał prawie promil alkoholu w organizmie, a ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania. - informuje  Monika Ryczek z tomaszowskiej policji.

Wszyscy amatorzy jazdy na podwójnym gazie odpowiedzą za swoje zachowanie. Nietrzeźwi rowerzyści zostali ukarani wysokimi mandatami po 2,5 tysiąca złotych, natomiast pozostali kierowcy za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości odpowiedzą przed sądem.


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl