Reklama
Reklama

Nie zatrzymał się do kontroli. 41-latek miał zakaz

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy
Policjanci zatrzymali kierującego toyotą, który próbował uciekać przed policyjną kontrolą. Jak się okazało 41-latek miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

- Policjanci z zamojskiego ruchu drogowego w Zarzeczu zauważyli kierującego toyotą, który w terenie zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość jazdy. Miernik prędkości wskazał, że kierujący poruszał się z prędkością 77km/h. Mundurowi postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej. Kierujący widząc wydawane przez policjanta sygnały zatrzymał pojazd, a po chwili gwałtownie ruszył. Policjanci natychmiast zareagowali, z włączonymi w radiowozie sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi ruszyli za nim. W miejscowości Wólka Wieprzecka kierowca toyoty nagle zatrzymał się i nie wysiadając z samochodu próbował zamienić się miejscami z pasażerem. W ten sposób chciał uniknąć odpowiedzialności nie tylko za niezatrzymanie się do kontroli, ale i inne przestępstwo. Jak się bowiem okazało 41-letni mieszkaniec Zamościa, który kierował toyotą miał czynny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Zgodnie z decyzją Sądu Rejonowego w Zamościu za kierownicę nie powinien siadać do września przyszłego roku. - relacjonuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. 

41-latek został zatrzymany i przewieziony do komendy, gdzie usłyszał zarzuty. Odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz złamanie sądowego zakazu. Oba te przestępstwa zgodnie z kodeksem karnym zagrożone są karami pozbawienia wolności do lat 5. Nie uniknie też odpowiedzialności za wykroczenia drogowe, które popełnił podczas próby ucieczki przed policjantami.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us