Reklama
Reklama

Lipsko Polesie: Pożar w tartaku

foto: Policja foto: Policja

Policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny pożaru suszarni znajdującej się na terenie tartaku w Lipsku Polesiu. Ogień częściowo strawił suszące się tam deski, dach i strop budynku. Na szczęście w wyniku pożaru nikt nie ucierpiał.

Do pożaru doszło wczoraj około godziny 14:00.

- Ogniem został objęty murowany budynek suszarni, w którym znajdowały się poddawane procesowi suszenia bukowe deski. Akcję ratowniczo – gaśniczą prowadziły 3 zastępy strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu oraz druhowie z sześciu Ochotniczych Straży Pożarnych. Istniało zagrożenie, że ogień przeniesie się na inne budynki tartaku oraz na pobliską stolarnię - informuje Dorota Krukowska – Bubiło z zamojskiej policji. - Policjanci ustalili, że wydobywający się dym z poddasza suszarni zauważył jeden z pracowników tartaku. Natychmiast powiadomił służby ratunkowe. Suszarnia zasilana była stojącym na zewnątrz piecem, który za pomocą systemu nadmuchu, wentylatorami podawał ciepłe powietrze do wnętrza budynku.

Na szczęście w wyniku pożaru nikt nie odniósł obrażeń. Ogień strawił natomiast część znajdujących się wewnątrz suszarni desek. Zniszczony został również dach oraz strop budynku. Wartość poniesionych strat właściciel wycenił na kwotę około 200 tysięcy złotych.

Strażacy wstępnie określili, że pożar prawdopodobnie spowodowała wada pieca suszarni. Dokładne okoliczności i przyczyny pożaru ustalają policjanci.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us