Reklama
Reklama

Pożar w Adamowie

foto: PSP Zamość foto: PSP Zamość

Prawdopodobnie przyczyną pożaru było zwarcie w instalacji elektrycznej. Spłonął garaż z wyposażeniem.

Do pożaru doszło wczoraj (23 lutego) przed godziną 6 rano w miejscowości Adamów. Ogień pojawił się w drewnianym garażu.

- Na miejsce zostały skierowane zastępy PSP oraz pobliskie OSP. Po dojeździe pierwszych zastępów z OSP Potoczek i OSP Suchowola stwierdzono, że pożarem w całości objęty był garaż, zagrożona była drewniana stodoła, która przylegała do palącego się budynku. Strażacy po odłączeniu energii elektrycznej (w tablicy rozdzielczej) podali dwa prądy wody na palący się budynek. Po dojeździe kolejnych zastępów, podano dwa kolejne prądy wody, z których jeden w obronie zagrożonej stodoły. Wodę do pożaru w ilości około 60 m3 dowożono z miejscowości Potoczek - informuje Andrzej Szozda, rzecznik prasowy zamojskich strażaków. 

Spaleniu uległ garaż wraz wyposażeniem tj.: spawarka, piła stołowa, strugarka, pilarka do drewna, śrutownik i kosiarka do trawy. Jak informują strażacy, prawdopodobną przyczyną pożaru mogło być zwarcie w instalacji elektrycznej. Wstępne straty oszacowano na kwotę 35 tys. zł.

W działaniach trwających niespełna 3 godziny wzięły udział: 2 zastępy z JRG Zamość oraz OSP : Potoczek, Suchowola, Krasnobród, Bondyrz.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us