Reklama
Reklama

Ważna inwestycja energetyczna ukończona

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

PGE Dystrybucja Oddział Zamość zakończyła jedną z większych inwestycji zrealizowanych przez spółkę na terenie południowo-wschodniej Polski – poinformował koncern w komunikacie. Mowa o rozdzielni 110 kV w stacji Ulhówek wraz z linią 110 kV pomiędzy Tyszowcami a Ulhówkiem.

Inwestycja ma przede wszystkim zabezpieczyć zapotrzebowanie na moc na rozwijającym się obszarze przygranicznym.

- Przed oddaniem do eksploatacji nowej rozdzielni zadanie kompleksowego zasilania tego obszaru spełniał blok linia-transformator, który zasilany był planowo z GPZ Tomaszów Południe. W przypadku awarii na tym ciągu duży obszar objęty był zakłóceniami lub ograniczeniami z uwagi na rozległą sieć linii 15 kV. Aktualnie teren ten z uwagi na gleby rolne I i II klasy stał się atrakcyjny i rozwojowy. W celu poprawy współczynnika SAIDI należało rozbudować rozdzielnię 110 kV do układu H3 oraz zamknąć pierścień zasilający do stacji 110/15 kV Tyszowce. Inwestycja, łącznie z budową linii Tyszowce-Ulhówek załączonej do ruchu również w grudniu i pola Ulhówek w stacji Tyszowce, poprawi pewność zasilania dla powiatów tomaszowskiego i hrubieszowskiego oraz umożliwi wyprowadzenie mocy z farm wiatrowych w pobliżu Tomaszowa i Tyszowiec - informuje Anna Sierkowska-Szuper z zamojskiego oddziału PGE Dystrybucja.

Długość wybudowanej linii 110 kV to ponad 20 km, a łączna wartość inwestycji wyniosła prawie 14 mln zł. Realizacja zadania ma poprawić pewność zasilania na obszarze gmin: Ulhówek, Dołhobyczów, Telatyn, Łaszczów, Jarczów oraz Lubycza Królewska.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us