Dewastacja ogrodzenia zabytkowego Sanktuarium w Krasnobrodzie. Sprawca zatrzymany

foto: Policja foto: Policja

Policjanci zatrzymali 32-latka, który zniszczył ogrodzenie zabytkowego Sanktuarium w Krasnobrodzie. - Sprawca pod osłoną nocy namalował napisy na murze okalającym kościół. Tłumaczył się, że był pijany i żałuje tego co zrobił. Za zniszczenie zabytku grozi mu kara nawet 8 lat pozbawienia wolności - informuje Dorota Krukowska - Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji.

Policjanci z Krasnobrodu wyjaśnili sprawę zniszczenia zabytkowego ogrodzenia kościoła. Do zdarzenia doszło kilka miesięcy temu. Nieznany sprawca pod osłoną nocy naniósł na elewację ogrodzenia Sanktuarium Maryjnego w Krasnobrodzie nieprzyzwoite napisy. Gospodarz parafii wycenił wartość strat na kwotę 1 500 złotych.

- Zbierając materiał dowodowy w tej sprawie miejscowi policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę tego czynu. Okazał się nim 32-letni mieszkaniec Krasnobrodu. Mężczyzna usłyszał zarzut zniszczenia zabytku. Przyznał się do przedstawionego mu zarzutu. Powiedział, że tamtej nocy był pod działaniem alkoholu. Tłumacząc się ze swojego postępowania oświadczył, że jest mu bardzo przykro i żałuje, że tak postąpił - informuje rzeczniczka.

Ustawa o ochronie zabytków wskazuje, że kto niszczy lub uszkadza zabytek, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. W przypadku skazania za to przestępstwo sąd orzeka również nawiązkę na rzecz Narodowego Funduszu Ochrony Zabytków w wysokości do wartości zniszczonego zabytku.

5 komentarzy

 • Janusz
  Janusz środa, 14 październik 2020 11:30 Link do komentarza

  Zniszczył ogrodzenie?? Serio nie bylo innego określenia? Kto to pisze te artykuły? Jeśli by zniszczył to było by to nieodwracalne. Zdewastowal ok bardziej pasuje

 • do Janusz
  do Janusz środa, 14 październik 2020 11:56 Link do komentarza

  z tym zniszczeniem to pewnie chodzi o drugi akapit, zamiast napisac dwa artykuly to zbili dwa w jednym a potem nie wiadomo do czego tytuł sie odnosi, jak zwykle standard ostatnio, a ja wiem czy to dewastacja? po prosto zachcialo mu sie byc Picassem i akurat poczul natchnienie i nabazgrał cos :D, powinni mu kazac odmalowac własnorecznie i na własny koszt, byle nie po pijaku tym razem :P

 • ...
  ... środa, 14 październik 2020 14:15 Link do komentarza

  "Jeśli by zniszczył to było by to nieodwracalne." - rozumiem, że zniszczenia są nieodwracalne? :D

 • oszołomiony
  oszołomiony czwartek, 15 październik 2020 16:39 Link do komentarza

  Jeżeli za napis na ścianie ogrodzenia można dostać 8 lat więzienia to strach pomyśleć ile by dostał za przewrócenie tej ściany. Chyba była by to kara śmierci i konfiskata mienia? A może jeszcze coś więcej ?

 • oszołomiony
  oszołomiony czwartek, 15 październik 2020 16:40 Link do komentarza

  Jeżeli za napis na ścianie ogrodzenia można dostać 8 lat więzienia to strach pomyśleć ile by dostał za przewrócenie tej ściany. Chyba była by to kara śmierci i konfiskata mienia? A może jeszcze coś więcej ?

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us