Reklama

Rowerzystki ucierpiały w wyniku wypadków

foto: Policja foto: Policja

74-letnia rowerzystka na skrzyżowaniu jechała niewłaściwą stroną jezdni i wjechała wprost pod Skodę. Do wypadku doszło w Kaczórkach. Kilka godzin później w m. Cześniki - Kolonia 65-latka kierując rowerem straciła panowanie nad jednośladem i zderzyła się z osobowym Renaultem. Rowerzystki z obrażeniami ciała zostały przewiezione do szpitala.

-Wczoraj kilka minut po godzinie 11:00 policjanci zostali powiadomieni o wypadku drogowym z udziałem rowerzystki w m. Kaczórki, gm. Krasnobród. Będąc już na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że 74-letnia rowerzystka jechała drogą wojewódzką i na skrzyżowaniu skręcając w drogę gminną wjechała na niewłaściwą stronę jezdni doprowadzając do czołowego zderzenia z jadącą tamtędy skodą. Po zderzeniu kierująca rowerem upadła doznając obrażeń. Załoga karetki pogotowia przewiozła 74-latkę do szpitala. Policyjne badanie trzeźwości wykazało, że zarówno rowerzystka, jak i 46-letnia mieszkanka Lublina, która kierowała skodą, były trzeźwe - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. - Kilka godzin później, około godz. 16:00 policjanci zostali powiadomieni o kolejnym zdarzeniu z udziałem kierującej jednośladem. W tym przypadku w m. Cześniki – Kolonia, jak wstępnie ustalili policjanci, 65-latka kierując rowerem nagle wjechała na jezdnię. W pewnej chwili straciła panowanie nad jednośladem i zaczęła zjeżdżać do środka jezdni. Jadąca tamtędy kierująca osobowym renault próbowała ominąć rowerzystę jednak nie udało się i doszło do zderzenia. 65-latka upadła na jezdnię, a rower znalazł się pod kołami osobówki. Z obrażeniami ciała kierująca jednośladem, mieszkanka gm. Sitno, została przewieziona do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że kierująca samochodem, 47-letnia mieszkanka Zamościa była trzeźwa, podobnie jak kierująca jednośladem - dodaje rzeczniczka.

Policjanci wyjaśniają okoliczności i szczegółowy przebieg obu wypadków i apelują o ostrożność na drodze.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us