Logo
Wydrukuj tę stronę

Czterolatek bez fotelika, kierowca na podwójnym gazie 

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

54-latek przewożąc fordem dziecko w organizmie miał ponad pół promila alkohol. Kierowca wiózł dziecko na przednim siedzeniu pasażera bez fotelika.

- Policjanci ze Szczebrzeszyna patrolując m. Radecznica zauważyli kierującego fordem, który na przednim siedzeniu samochodu przewoził małe dziecko bez fotelika bezpieczeństwa. Natychmiast zareagowali i zatrzymali kierowcę. Mężczyzna tłumaczył się, że fotelik dziecka zostawił i innym samochodzie. W czasie kontroli policjanci wyczuli od kierowcy alkohol. Badanie wykazało w organizmie 54-latka z gminy Radecznica ponad 0,7 promila. - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. - 4-letnim pasażerem zaopiekowali się krewni, a kierowca forda trafił do Komisariatu w Szczebrzeszynie. Za swoje czyny wkrótce odpowie przed sądem. Policjanci za pokwitowaniem zatrzymali 54-latkowi prawo jazdy.  

Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat dwóch. Zgodnie z obowiązującymi przepisami małe dziecko w samochodzie należy przewozić w odpowiednim foteliku. Zapewnia to maluchowi bezpieczeństwo.


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl