Reklama

Pobił 73-letnią matkę i ukradł jej 12 tys.zł

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy
Policjanci zatrzymali 42-latka z gminy Horodło, który pobił swoją matkę, a następnie ukradł jej portfel z pieniędzmi. Mężczyzna próbował się ukryć na polu pszenicy. Odpowie przed sądem za rozbój.

Do zdarzenia doszło na terenie gminy Horodło. Policjanci z Posterunku Policji w Trzeszczanach otrzymali zgłoszenie, że mężczyzna pobił swoją matkę, następnie zabrał jej pieniądze i uciekł.

Jak ustalili policjanci, 73-letnia kobieta pracowała w polu, kiedy podbiegł do niej 42-letni syn i bez powodu przewrócił ją na ziemię, zaczął dusić, a następnie siłą zabrał jej portfel z oszczędnościami, który nosiła przy sobie.

Mężczyzna we wrześniu 2019 roku opuścił Zakład Karny, gdzie odbywał karę 12 lat pozbawienia wolności. Mundurowi niezwłocznie ruszyli w pościg za napastnikiem. Sprawdzali pobliskie miejscowości i miejsca gdzie mógł się ukryć mężczyzna. W pewnym momencie w jednej z sąsiednich miejscowości około 3 kilometrów od miejsca zdarzenia zauważyli mężczyznę, który próbował się ukryć na polu pszenicy. Policjanci ruszyli za nim w pościg. Po zatrzymaniu okazało się, że mężczyzna ma przy sobie skradziony portfel z zawartości blisko 12 tys. zł.

Po zbadaniu jego stanu trzeźwości okazało się, że ma ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zawnioskowali o zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Teraz 42-latek odpowie za rozbój przed sądem.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us