Logo
Wydrukuj tę stronę

Wysokie: Motocyklem wjechał na torowisko

foto: Policja foto: Policja

18-latek kierował motocyklem pomimo tego, że nie posiadał żadnych uprawnień do kierowania pojazdami, a jednoślad nie był dopuszczony do ruchu. Nie zauważył końca drogi i wjechał na torowisko. Pojazd przewrócił się. 22-letnia pasażerka trafiła do szpitala.

- W niedzielę późnym wieczorem dyżurny zamojskiej komendy Policji został powiadomiony o zdarzeniu z udziałem motocyklisty. Doszło do niego w okolicach torów kolejowych w m. Wysokie. Mundurowi na miejscu wstępnie ustalili, że 18-letni mieszkaniec gm. Łabunie kierował jednośladem m. Kawasaki. Jadąc drogą w kierunku głównej bazy LHS nie zauważył, że droga asfaltowa skończyła się, a dalej był uskok i torowisko. Prędkość, z jaką poruszał się 18-latek nie pozwoliła na bezpieczną reakcję. Zjechał z drogi i uderzył w tory kolejowe. Motocykl przewrócił się i zatrzymał za torowiskiem - relacjonuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. - Do szpitala załoga karetki pogotowia przewiozła pasażerkę motocykla, 22-letnią mieszkankę gminy Skierbieszów. Na szczęście po badaniach kobieta opuściła placówkę służby zdrowia, z kolizji wyszła jedynie z niegroźnymi potłuczeniami - dodaje.

18-latek był trzeźwy, jak się jednak okazało nie posiadał żadnych uprawnień do kierowania pojazdami, a motocykl, którym się poruszał nie miał aktualnych badań technicznych.

Szczegóły kolizji wyjaśniają policjanci i przypominają, że jazda bez uprawnień po drodze publicznej lub w strefie zamieszkania, bądź też w strefie ruchu jest wykroczeniem. Podobnie jak prowadzenie pojazdu pomimo braku dopuszczenia go do ruchu. Za popełnienie tych wykroczeń grozi grzywna, ponadto w przypadku jazdy bez uprawnień sąd ma możliwość orzeczenia zakazu prowadzenia pojazdów.


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl