Reklama

Tysiące podrobionych wszywek zatrzymali celnicy z Tomaszowa Lubelskiego

To największa w tym roku partia towaru zatrzymana w związku z podejrzeniem naruszenia praw własności przemysłowej w województwie lubelskim, foto: KAS, materiał nadesłany To największa w tym roku partia towaru zatrzymana w związku z podejrzeniem naruszenia praw własności przemysłowej w województwie lubelskim, foto: KAS, materiał nadesłany

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) udaremnili wywóz na Ukrainę ponad 180 tys. wszywek do ubrań z logo znanych marek odzieży sportowej. Towar trafił do Polski z Turcji przez Bułgarię, Rumunię, Węgry i Słowację. Na Ukrainie prawdopodobnie wszywki miały być wykorzystane do nielegalnego znakowania odzieży na masową skalę. Oprócz wszywek mundurowi zatrzymali też pół tysiąca par butów sportowych.

- To największa w tym roku partia towaru zatrzymana w związku z podejrzeniem naruszenia praw własności przemysłowej w województwie lubelskim. W całym 2016 roku funkcjonariusze celni z województwa lubelskiego zatrzymali (z wyłączeniem papierosów) 48 tys. sztuk towarów mogących naruszać prawa innych osób. Podrabiane towary godzą zarówno w interesy producentów, jak i konsumentów. Zatrzymując je funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej wspierają uczciwych wytwórców oraz dbają, by nabywcy nie padali ofiarą nieuczciwości tych, którzy zamiast oryginałów oferują im zwykłe podróbki. Wiele podrabianych towarów wytwarzanych jest poza jakąkolwiek kontrolą jakości. W badaniach laboratoryjnych zatrzymywanych produktów wielokrotnie potwierdzano obecność związków zagrażających zdrowiu człowieka, takich jak np. niebezpieczne związki ołowiu czy ftalany w obuwiu - informuje Marta Szpakowska, rzeczniczka KAS.

Funkcjonariusze z Oddziału Celnego w Tomaszowie Lubelskim już poinformowali o zdarzeniu kancelarie reprezentujące właścicieli praw do znaków. Od ich decyzji będzie zależało, czy sprawcy zostaną pociągnięci do odpowiedzialności karnej. Zgodnie z przepisami ustawy Prawo własności przemysłowej za wprowadzanie do obrotu towarów naruszających prawa własności intelektualnej i przemysłowej sprawcy grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 z możliwością zaostrzenia do 5.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us