Reklama

Krasnobród: Rowerzysta zderzył się ze znakiem. Trafił do szpitala

foto: Policja foto: Policja

27-latek jadąc rowerem wjechał w metalowy słupek z tablicą informacyjną. Po zderzeniu z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Badanie trzeźwości wykazało w organizmie cyklisty ponad 0,5 promila alkoholu.

Do zdarzenia doszło w sobotę w Krasnobrodzie na ul. Wczasowej.

- Jak wstępnie ustalili policjanci, kierujący rowerem 27-letni mieszkaniec Warszawy zjeżdżając ze wzniesienia, ze znaczną prędkością, na łuku drogi stracił panowanie nad jednośladem. Zjechał na przeciwny pas jezdni i uderzył w stojący na poboczu metalowy słupek z tabliczką informacyjną. Z obrażeniami ciała załoga karetki pogotowia przewiozła 27-latka do szpitala. Policjanci zbadali jego trzeźwość. W organizmie miał ponad 0,5 promila alkoholu. Na miejscu zdarzenia była również 23-letnia znajoma poszkodowanego. Jak się okazało ona także jechała rowerem tylko znacznie wolniej. I nie widziała samego wypadku. Policjanci zbadali również stan jej trzeźwości, badanie wykazało w jej organizmie ponad promil alkoholu - relacjonuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji.

Szczegółowy przebieg wypadku wyjaśniają policjanci i przypominają, że kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości jest niebezpieczne i zabronione. Osoba, która decyduje się na jazdę jednośladem na podwójnym gazie popełnia wykroczenie, za które sąd może orzec karę aresztu lub grzywny, może też zakazać kierowania rowerami.

2 komentarzy

  • lucly
    lucly poniedziałek, 15 czerwiec 2020 15:43 Link do komentarza

    głupi ma zawsze szczęście... trafić rowerem w znak...

  • łączymy się w bulu
    łączymy się w bulu wtorek, 16 czerwiec 2020 15:29 Link do komentarza

    Rafał w kampanii

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us