Logo
Wydrukuj tę stronę

Śmierć w pożarze budynku wielorodzinnego w Szczebrzeszynie

foto: mł. bryg. Marcin Lipiec foto: mł. bryg. Marcin Lipiec

Do tragedii doszło w piątek w Szczebrzeszynie. W pożarze mieszkania w budynku wielorodzinnym śmierć poniósł 61-letni mężczyzna.

Do pożaru doszło ok. godziny 17:00.

- Po dojeździe zastępów z JRG Szczebrzeszyn ustalono, że pożar jest w rozwiniętej fazie. Strażacy zabezpieczeni aparatami ochrony dróg oddechowych z jednym prądem wody weszli do budynku w celu odnalezienia ewentualnych osób poszkodowanych i ugaszeniu pożaru. Drugi prąd wody podano na palące się pomieszczenie przez okno przy wykorzystaniu drabiny przystawnej. Strażacy odnaleźli na klatce dwie starsze kobiety, które ewakuowano na zewnątrz budynku. W trakcie prowadzonych działań uzyskano informację, że wewnątrz mogą znajdować się inne osoby. Jednocześnie z prowadzeniem działań gaśniczych w palącym się mieszkaniu, strażacy kolejnych zastępów dokonywali przeszukania budynku (otwarto 5 mieszkań), pod kątem obecności osób poszkodowanych – na szczęście nikt tam nie przebywał. Odnaleziono jedynie psa, którego ewakuowano na zewnątrz i przekazano właścicielowi. W wyniku prowadzonych działań ratowniczo-gaśniczych w pokoju feralnego mieszkania odnaleziono zwęglone zwłoki mężczyzny - relacjonuje Andrzej Szozda, rzecznik prasowy zamojskich strażaków.

- W spalonym mieszkaniu znaleziono ciało 61-letniego mężczyzny, mieszkańca lokalu - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. - Policjanci wraz z prokuratorem wykonali oględziny i zabezpieczyli ślady. Na miejscu zdarzenia obecny był również biegły z zakresu pożarnictwa. Prowadzone postępowanie pozwoli wyjaśnić okoliczności oraz przyczyny tego tragicznego zdarzenia - dodaje.

Spaleniu uległo wyposażenie pokoju i kuchni, okna i drzwi. Wstępne straty oszacowano na kwotę 70 tys. zł.

- Przypuszczamy, że prawdopodobną przyczyną tego pożaru, mogło być zaprószenie ognia przez osoby dorosłe - informuje rzecznik strażaków.

Zdjęcia: mł. bryg. Marcin Lipiec.


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl