Logo
Wydrukuj tę stronę

Komarów Osada: Amunicja odnaleziona podczas prac budowlanych

foto: Policja foto: Policja

Podczas wykonywania prac budowlanych na posesji w gminie Komarów Osada wykopana została amunicja z czasów wojny. Łącznie odnaleziono ok. 700 sztuk pocisków, amunicji tego samego typu i łusek.

- Policjanci z Zamościa zostali powiadomieni o znalezieniu amunicji prawdopodobnie z czasów I Wojny Światowej. Amunicja została wykopana na jednej z posesji w gminie Komarów Osada podczas kopania fundamentów pod budynek gospodarczy. Łącznie odnaleziono ponad 660 sztuk amunicji tego samego typu, kilkadziesiąt łusek i innych pocisków. Całość zaczepiona była na fragmentach taśmy brezentowej. Po wykopaniu amunicji prace natychmiast zostały przerwane. Powiadomieni policjanci zabezpieczyli teren przed dostępem do niego innych osób. Zagrożenie zostało zneutralizowane - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. 

Funkcjonariusze przypominają, że w przypadku znalezienia niewybuchu lub niewypału, nie należy go dotykać, oglądać czy przenosić lecz natychmiast powiadomić służby. Pamiętajmy, że pomimo upływu lat znaleziona amunicja może być w pełni sprawna i stanowić duże zagrożenie.


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl