Logo
Wydrukuj tę stronę

Krasnobród: Granat przeciwpiechotny na letniskowej działce

foto: Policja foto: Policja

Na terenie działki letniskowej w Krasnobrodzie właściciel odnalazł granat pochodzący prawdopodobnie z czasów II wojny światowej. O nietypowym znalezisku powiadomił miejscowych policjantów, którzy zabezpieczają teren do czasu neutralizacji zagrożenia przez żołnierzy z patrolu saperskiego.

- O nietypowym znalezisku policjanci z Krasnobrodu zostali powiadomieni wczoraj w godzinach popołudniowych. Mieszkaniec powiatu biłgorajskiego wykonując wykopy na terenie swojej działki letniskowej w Krasnobrodzie natknął się na granat ręczny. Natychmiast przerwał prace i powiadomił policjantów. Niewybuch pochodzący prawdopodobnie z czasów II Wojny Światowej oraz teren wokół niego zabezpieczyli miejscowi policjanci. Zadbali, aby nikt z osób nieuprawnionych zaciekawionych nietypowym znaleziskiem nie zbliżał się do niebezpiecznego przedmiotu. Powiadomiono także patrol saperski z jednostki wojskowej w Chełmie, który dzisiaj zajmie się neutralizacją niewybuchów - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji.

Policja przypomina, że niewybuchy lub niewypały mogą być bardzo niebezpieczne. Nie wolno ich przenosić, dotykać, czy też samodzielnie rozbrajać.


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl