Krasnobród: Granat przeciwpiechotny na letniskowej działce

foto: Policja foto: Policja

Na terenie działki letniskowej w Krasnobrodzie właściciel odnalazł granat pochodzący prawdopodobnie z czasów II wojny światowej. O nietypowym znalezisku powiadomił miejscowych policjantów, którzy zabezpieczają teren do czasu neutralizacji zagrożenia przez żołnierzy z patrolu saperskiego.

- O nietypowym znalezisku policjanci z Krasnobrodu zostali powiadomieni wczoraj w godzinach popołudniowych. Mieszkaniec powiatu biłgorajskiego wykonując wykopy na terenie swojej działki letniskowej w Krasnobrodzie natknął się na granat ręczny. Natychmiast przerwał prace i powiadomił policjantów. Niewybuch pochodzący prawdopodobnie z czasów II Wojny Światowej oraz teren wokół niego zabezpieczyli miejscowi policjanci. Zadbali, aby nikt z osób nieuprawnionych zaciekawionych nietypowym znaleziskiem nie zbliżał się do niebezpiecznego przedmiotu. Powiadomiono także patrol saperski z jednostki wojskowej w Chełmie, który dzisiaj zajmie się neutralizacją niewybuchów - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji.

Policja przypomina, że niewybuchy lub niewypały mogą być bardzo niebezpieczne. Nie wolno ich przenosić, dotykać, czy też samodzielnie rozbrajać.

1 komentarz

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us