Logo
Wydrukuj tę stronę

Granat na posesji

Granat na posesji

Mieszkaniec gm. Miączyn podczas prac na posesji wykopał granat. Powiadomieni o znalezisku policjanci zabezpieczyli teren, neutralizacją zagrożenia zajęli się żołnierze z patrolu saperskiego.

- O nietypowym znalezisku dyżurny zamojskiej policji został powiadomiony dzisiaj rano. Mieszkaniec gminy Miączyn podczas wyrównywania terenu wokół posesji wykopał granat ręczny f1. Natychmiast przerwał prace i powiadomił policjantów. Niewybuch pochodzące prawdopodobnie z czasów II Wojny Światowej oraz teren wokół niego zabezpieczyli miejscowi policjanci. Zadbali, aby nikt z osób nieuprawnionych zaciekawionych nietypowym znaleziskiem nie zbliżał się do niebezpiecznego przedmiotu. Na miejsce skierowano również patrol saperski z jednostki wojskowej w Chełmie, który zajął się neutralizacją niewybuchów. - relacjonuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej jednostki policji.

Pamiętajmy, że niewybuchy lub niewypały mogą być bardzo niebezpieczne. Dlatego też nie wolno ich przenosić, dotykać, czy też rozbrajać. O nietypowym znalezisku należy natychmiast powiadomić Policję a miejsce odnalezienia niewybuchu zabezpieczyć przed dostępem do niego osób postronnych, nieświadomych zagrożenia.


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl