Reklama
Reklama

6 tys. paczek papierosów w rudzie żelaza

foto: KAS materiał nadesłany foto: KAS materiał nadesłany

Ponad 6 tys. paczek papierosów ujawnili podczas wspólnych działań kontrolnych funkcjonariusze lubelskiej KAS i Nadbużańskiego Oddziału SG. Kontrabanda jechała w pociągu, w wagonach z rudą żelaza.

19 stycznia br. w pociągu towarowym wjeżdżającym z Ukrainy do Polski funkcjonariusze Oddziału Celnego w Hrubieszowie wraz z funkcjonariuszami tamtejszej placówki Straży Granicznej ujawnili ponad 6 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Kontrabanda ukryta była w dwóch wagonach, w których przewożona była ruda żelaza. Po wielogodzinnej, żmudnej pracy udało się wydobyć cały nielegalny ładunek. Owinięte w czarną folię pakiety papierosów funkcjonariusze namierzyli dzięki użyciu skanera RTG do prześwietlania składów towarowych.

Wartość rynkowa zatrzymanych papierosów to ponad 86 tys. zł.

1 komentarz

  • ds
    ds wtorek, 21 styczeń 2020 16:58 Link do komentarza

    6 tyś wpisane w koszty. Wykrywalność SG musi być. To nic że kolejnym transportem przejdzie "niezauważalnie" 20 tyś. bo przejść musi. Obie strony zadowolone ruch w interesie się kręci.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us