Reklama
Reklama

Mina przeciwpancerna w ogrodzie

foto: Policja foto: Policja

Mieszkanka jednej z miejscowości gminy Skierbieszów w ogrodzie wykopała niewybuch. To prawdopodobnie mina przeciwpancerna z czasów II wojny światowej.

- Wczoraj policjanci odebrali informację o nietypowym znalezisku w ogrodzie na jednej z posesji w gminie Skierbieszów. Mieszkanka podczas wykonywania prac porządkowych wykopała dziwnie wyglądający przedmiot. Od razu pomyślała, że może to być niewybuch i wezwała na miejsce policjantów. Policjanci ze Skierbieszowa rozpoznali, że wykopany przedmiot to prawdopodobnie mina przeciwpancerna z czasów II wojny światowej o średnicy około 15 cm. Mimo, że przedmiot przeleżał nietknięty w ziemi przez wiele lat, nadal stanowił śmiertelne zagrożenie, dlatego też mundurowi zabezpieczyli miejsce znaleziska, tak aby nikt z ciekawskich osób postronnych nie zbliżał się do niego. Natomiast neutralizacją niewybuchu zajmą się powiadomieni saperzy z jednostki wojskowej. - informuje rzeczniczka zamojskich policjantów, Dorota Krukowska Bubiło.

Policjanci przypominają i apelują o zachowanie szczególnej ostrożności w przypadku znalezienia przedmiotów przypominających niewybuch. Takich przedmiotów pod żadnym pozorem nie wolno dotykać, przenosić, czy też rozbrajać. O znalezisku jak najszybciej należy powiadomić policję.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us