Reklama
Reklama

Podwójna uroczystość lubelskich Terytorialsów w Hrubieszowie

Podwójna uroczystość lubelskich Terytorialsów w Hrubieszowie

83 nowych żołnierzy złożyło przysięgę wojskową, zasilając szeregi 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej, a 44 żołnierzy OT odebrało patenty podoficerskie w ramach kursu "Sonda". Uroczystość odbyła się 8 grudnia w Hrubieszowie. Uczestniczył w niej minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak oraz wicepremier Jacek Sasin.

Była to ostatnia w tym roku przysięga lubelskich Terytorialsów, połączona z promocją na pierwszy stopień podoficerski żołnierzy OT, którzy ukończyli trzecią edycję kursu dla niższych dowódców WOT „Sonda”.

Uroczystość licznie zgromadziła żołnierzy OT, ich rodziny, mieszkańców Hrubieszowa, a także przedstawicieli lokalnych władz samorządowych i środowisk kombatanckich.

Wicepremier Sasin zwracając się do żołnierzy składających przysięgę powiedział – „Chcemy wzmacniać Wojska Obrony Terytorialnej, cieszy mnie że już 24 tysiące żołnierzy dzisiaj służy w Wojskach Obrony Terytorialnej. Będziemy rozwijać nie tylko ilościowo ale również jakościowo te oddziały. Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej są zawsze na miejscu, są skuteczni bo znają teren, znają ludzi, wiedzą jak tą pomoc nieść w sposób najlepszy”.

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak zwrócił się do żołnierzy – „Wojska Obrony Terytorialnej rozwijają się liczebnie, ale rozwijają się także jeżeli chodzi o umiejętności, jeżeli chodzi o ćwiczenia. Dziś byliśmy świadkami również promocji na stopień podoficerski, rozwija się służba – to jest bardzo dobra informacja dla bezpieczeństwa Rzeczypospolitej Polskiej”.

Tuż po uroczystej przysiędze, 44 żołnierzy OT odebrało patenty podoficerskie. Przypomnijmy lubelska brygada OT, od kwietnia br., jako pierwsza w WOT, realizuje projekt „Sonda” i systematycznie buduje swoją kadrę podoficerską. Do tej pory patenty podoficerskie odebrało 117 lubelskich Terytorialsów.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us