Reklama
Reklama

Miał ponad 200 nielegalnie złowionych ryb

foto: Policja foto: Policja

Sandacze, bolenie, karasie, leszcze, szczupaki - w sumie na przyczepce miał ponad 200 ryb odłowionych z nieliskiego zalewu. Kłusownik został zatrzymany.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Nawóz, w gminie Nielisz. Kłusownik wpadł w ręce strażników rybackich i policjanta, który działa społecznie w Straży Ochrony Wód PZW w Zamościu.

- W piątkowy poranek, ok. 4:00 w rejonie zalewu policjant wraz ze strażnikami zauważyli pojazd m-ki Suzuki z przyczepką. Jak się okazało na przyczepie samochodu w workach były zaplątane w sieć ryby różnych gatunków. Na miejsce przestępstwa wezwano policjantów z zamojskiej komendy, którzy przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczyli dowody, skrupulatnie policzyli również przewożone przez podejrzanego o kłusownictwo ryby. Okazało się, że 61-latek z powiatu radomskiego posiadał ponad 200 sztuk różnych gatunków ryb. Były tam m.in. sandacze, bolenie, karasie, leszcze i szczupaki. Wartość strat przedstawiciel pokrzywdzonego – Polskiego Związku Wędkarskiego Oddział w Zamościu wycenił na kwotę nie mniejszą niż 15 tys. zł. - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji.

Podejrzany o kłusownictwo 61-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Wczoraj usłyszał zarzuty nielegalnego odławiania ryb przy użyciu sieci. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Pracujący nad sprawą policjanci ustalili, że 61-latek nie działał sam. W nielegalnym procederze pomagał mu znajomy. Policjanci prowadzą czynności zmierzające do zatrzymania drugiego z podejrzewanych.

1 komentarz

  • mclol
    mclol niedziela, 08 grudzień 2019 16:17 Link do komentarza

    pewnie na własne potrzeby złowił 200 ryb

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us