Logo
Wydrukuj tę stronę

100-lecie OSP Grabowiec, strażacy dostali nowy wóz gaśniczy

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

14 września Ochotnicza Straż Pożarna w Grabowcu obchodziła 100-lecie funkcjonowania jednostki. Była to okazja do przekazania pojazdu pożarniczego.

Uroczystości poprzedziła msza św., odprawiona w kościele św. Mikołaja w Grabowcu przez ks. Ryszarda Ostasza proboszcza parafii Tuczępy i jednocześnie wiceprezesa OSP w Tuczępach.

- W ramach obchodów dokonano odsłonięcia pamiątkowej tablicy z okazji 100 lecia utworzenia jednostki. Następnie st. bryg. Piotr Zmarz zastępca lubelskiego komendanta wojewódzkiego PSP w Lublinie, w asyście zaproszonych gości dokonał uroczystego przekazania samochodu gaśniczego GCBA 4,5/16/4 Man, pozyskanego przez jednostkę w ubiegłym roku. Wartość pojazdu to kwota 817 950 zł., z której 160 tys. pochodziło z dotacji celowej. Aktu poświęcenia dokonał ks. Ryszard Ostasz. Jednostka od parlamentarzystów otrzymała także torbę ratowniczą OSP R1, która odebrał druh Mirosław Bednarczyk prezes jednostki - informuje Andrzej Szozda, oficer prasowy PSP w Zamościu.


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl