Reklama
Reklama

100-lecie OSP Grabowiec, strażacy dostali nowy wóz gaśniczy

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

14 września Ochotnicza Straż Pożarna w Grabowcu obchodziła 100-lecie funkcjonowania jednostki. Była to okazja do przekazania pojazdu pożarniczego.

Uroczystości poprzedziła msza św., odprawiona w kościele św. Mikołaja w Grabowcu przez ks. Ryszarda Ostasza proboszcza parafii Tuczępy i jednocześnie wiceprezesa OSP w Tuczępach.

- W ramach obchodów dokonano odsłonięcia pamiątkowej tablicy z okazji 100 lecia utworzenia jednostki. Następnie st. bryg. Piotr Zmarz zastępca lubelskiego komendanta wojewódzkiego PSP w Lublinie, w asyście zaproszonych gości dokonał uroczystego przekazania samochodu gaśniczego GCBA 4,5/16/4 Man, pozyskanego przez jednostkę w ubiegłym roku. Wartość pojazdu to kwota 817 950 zł., z której 160 tys. pochodziło z dotacji celowej. Aktu poświęcenia dokonał ks. Ryszard Ostasz. Jednostka od parlamentarzystów otrzymała także torbę ratowniczą OSP R1, która odebrał druh Mirosław Bednarczyk prezes jednostki - informuje Andrzej Szozda, oficer prasowy PSP w Zamościu.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us