Logo
Wydrukuj tę stronę

Granat wyłowiony na spinning

foto: Policja foto: Policja

Granat moździerzowy wyłowił z rzeki Wieprz miłośnik wędkowania spinningowego. Natychmiast o znalezisku powiadomił policjantów z Nielisza, a mundurowi patrol saperski, który zneutralizował zagrożenia.

- W sobotę do Posterunku Policji w Nieliszu przyszedł mężczyzna i poinformował, że w niedalekiej odległości od posterunku wędkując na rzece Wieprz wyłowił niewybuch najprawdopodobniej z czasów drugiej wojny światowej. Zgłaszający wskazał policjantom miejsce, gdzie położył nietypowy połów. Mundurowi do czasu przyjechania powiadomionych o znalezisku saperów zabezpieczali teren przed zbliżaniem się do niewybuchu zaciekawionych osób postronnych.

Okazało się, że odnaleziony przedmiot to granat moździerzowy kal. 82 mm. długości około 30 cm. Jego neutralizacją zajął się wojskowy patrol rozminowania - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. 


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl