Reklama
Reklama

Gwałtowne burze i zerwane dachy

foto: PSP Zamość foto: PSP Zamość

Gwałtowne burze przeszły wczoraj nad naszym regionem. Nawałnica zrywała dachy, łamała drzewa i zrywała linie energetyczne.

- 20 czerwca po godzinie 22 otrzymaliśmy informacje o zerwanych dachach z budynków, powalonych drzewach na drogach publicznych oraz zerwanych liniach energetycznych w miejscowościach Horyszów, Grabowiec Góra oraz Skomorochy Duże. Do zdarzeń w trzech miejscowościach zadysponowano łącznie 10 zastępów /31 strażaków państwowej i ochotniczych straży pożarnych. Działania wspierały policja oraz pogotowie energetyczne. Działania ratownicze prowadzone były od godzinach 22 do 2:40 Łącznie w Horyszowie i Górze Grabowiec zostało uszkodzonych 8 budynków ( 4 budynki mieszkalne, 3 budynki gospodarcze i 1 usługowo magazynowy) w trzech przypadkach zerwane zostały całe dachy a w pięciu pozostałych częściowo uszkodzone - informuje Andrzej Szozda, rzecznik prasowy zamojskich strażaków. - W Horyszowie uszkodzonych zostało 5 budynków z czego 3 mieszkalne, 1 gospodarczy i 1 usługowo magazynowego. Duże straty wyrządzone zostały zerwanym dachem z budynku usługowo magazynowego który w wyniku silnych wiatrów został przemieszczony i spadł na budynek mieszkalny zrywając po drodze napowietrzną linię energetyczną oraz łamiąc drzewa które zablokowały przejazd na drodze krajowej nr 17. Góra Grabowiec zerwanych zostało 3 dachy. Częściowo z budynku mieszkalnego, oraz w całości z dwóch budynków gospodarczych, ponadto powalone drzewa blokowały przejazd na drodze powiatowej w miejscowości Góra Grabowiec i Skomorochy Duże. Na szczęście w zdarzeniach nie było osób poszkodowanych - relacjonuje rzecznik.

Strażacy przy użyciu dostarczonych plandek z jednostek OSP Góra Grabowiec i Miączyn zabezpieczyli część uszkodzonych dachów, zabezpieczyli zerwane linie energetyczne przed dostępem osób postronnych do czasu przybycia pogotowia energetycznego oraz uprzątnęli powalane drzewa blokujące przejazd z dróg: krajowej nr 17 w miejscowości Horyszów, oraz publicznych w miejscowościach Grabowiec Góra i Skomorochy Duże. 

1 komentarz

  • lolo
    lolo piątek, 21 czerwiec 2019 15:06 Link do komentarza

    Droga krajowa nr 17 przebiega przez Horyszów???

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us