Reklama
Reklama

Gm. Skierbieszów: 3-latek bawił się siekierą. Trafił do szpitala

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

3-latek z obrażeniami dłoni trafił do szpitala, po tym jak ranił się siekierą. Chłopcem opiekował się pijany krewny. 46-latek miał w organizmie 3,5 promila alkoholu.

- O nieszczęśliwym wypadku z udziałem 3-letniego chłopca, do którego doszło na posesji położonej w jednej z miejscowości gm. Skierbieszów dyżurny zamojskiej policji został poinformowany w sobotnie popołudnie. Ze zgłoszenia wynikało, że do szpitala w Zamościu został przywieziony 3-latek z raną ciętą ręki, która powstała prawdopodobnie w wyniku uderzenia siekierą. Policjanci pojechali na posesję, gdzie 3-latek bawił się wspólnie z 8-latnim bratem. Zastali tam 46-letniego krewnego chłopców, który w chwili zdarzenia sprawował nad mini opiekę. Matka chłopców w tym czasie poszła do pobliskiego sklepu - relacjonuj Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. - Mężczyzna był nietrzeźwy, badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 3,5 promila alkoholu. Jak wstępnie ustalili policjanci, chłopcy bawili się na podwórzu, w tym czasie 46-latek przebywał z drugiej strony posesji. 3-latek prawdopodobnie z niezamkniętej na klucz drewutni wziął siekierę i uderzył nią w swoją dłoń powodując poważne obrażenia palców. Został przetransportowany do specjalistycznego szpitala, gdzie fachowy personel medyczny zajął się ratowaniem zdrowia dziecka.

46-latek został zatrzymany i po wykonaniu czynności procesowych osadzony w policyjnym areszcie. Wczoraj usłyszał zarzuty narażenia 3-latka, którym miał się opiekować na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Przestępstwo to w kodeksie karnym zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us