Reklama
Reklama

Podała oszustom hasła do konta, straciła 50 tys.zł

foto: Policja foto: Policja

Oszust podawał się za funkcjonariusza ABW. Nastraszył kobietę, że ktoś bezprawnie wszedł w posiadanie danych kobiety i zaciągnął na jej nazwisko kredyty bankowe. Kobieta podała dane umożliwiające zrobienie przelewu z jej konta. Straciła 50 tys. zł.

68-letnia mieszkanka powiatu hrubieszowskiego powiadomiła wczoraj dyżurnego komendy o oszustwie. Jak relacjonowała, na jej telefon stacjonarny zadzwonił nieznany mężczyzna, który podawał się za funkcjonariusza ABW. Powiedział, że bierze udział w tajnej akcji. Tłumaczył, że jakaś osoba bezprawnie zaciągnęła na jej nazwisko kredyty bankowe na podstawie sfałszowanego dowodu osobistego. Potem zadzwoniła jeszcze kobieta, która przedstawiła się jako policjantka. Wszystko po to aby uwiarygodnić całą rzekomą, ściśle tajną akcję.

Mieszkanka powiatu przekonana, że rozmawia z policjantami, udostępniła dane umożliwiające dokonanie przelewów z konta. W ten sposób straciła 50 tysięcy złotych. Gdy zorientowała się, że została oszukana, zgłosiła ten fakt prawdziwym policjantom. Jak ustalili funkcjonariusze, pieniądze zostały wypłacone w jednym z bankomatów w Londynie.

Policjanci wyjaśniają teraz sprawę i apelują o zachowanie ostrożności i czujności w przypadku tego typu telefonów.

1 komentarz

  • M.
    M. czwartek, 28 marzec 2019 10:13 Link do komentarza

    Ludzie myślcie trochę. Myślenie nie boli. Tyle się mówi o tym wyłudzeniach a ciągle znajdują się naiwniacy, którzy dają się na to nabrać!

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us