Logo
Wydrukuj tę stronę

Pożar domu pod Skierbieszowem. Zginęła 86-letnia kobieta

foto: PSP Zamość foto: PSP Zamość

86-letnia kobieta zginęła w wyniku pożaru w domu jednorodzinnym w miejscowości Wysokie Pierwsze pod Skierbieszowem. - Prawdopodobną przyczyną pożaru mogło być zaprószenie ognia – poinformował Andrzej Szozda, rzecznik prasowy zamojskich strażaków.

Do zdarzenia doszło dzisiaj około południa.

- Zgłoszenie o pożarze otrzymaliśmy o godzinie 12:16. Na miejsce jako pierwsi dotarli strażacy z OSP Skierbieszów. Podczas akcji gaśniczej strażacy weszli do środka budynku i na podłodze jednego z pomieszczeń znaleźli nieprzytomną kobietę. Ratownicy ewakuowali 86-latkę na zewnątrz, podali jej tlen i przy użyciu defibrylatora rozpoczęli reanimację. Akcja reanimacyjna kontynuowana następnie przez ratowników medycznych nie przyniosła skutku, kobieta zmarła. Wszystko wskazuje na to, że 86-latka zatruła się gazami pożarniczymi, miała niewielkie oparzenia - wyjaśnia rzecznik Szozda.

86-latka mieszkała z synem i synową, ale w chwili zdarzenia małżeństwa nie było w domu. Jak informują strażacy, wstępne ustalenia wskazują, że przyczyną pożaru mogło być zaprószenie ognia.

Akcja gaśnicza trwała około 3 godziny. Wzięło w niej udział 15 strażaków. Straty materialne oszacowano na 20 tys.zł.


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl