Reklama
Reklama

Policjanci zatrzymali fałszywego lekarza

foto: Policja foto: Policja

34-latek założył kitel i udawał lekarza na jednym z oddziałów szpitalnych w Tomaszowie Lubelskim. Zdiagnozował u starszej pani alergię na biżuterię i zmusił ją do oddania w depozyt złotej obrączki. Z kolei innej kobiecie zlecił dodatkowo płatne badanie, za które zainkasował kilkaset złotych.

Do oszustwa doszło w minioną środę. Jak ustalili tomaszowscy policjanci, około godz. 3 nad ranem na teren szpitala w Tomaszowie Lubelskim wszedł mężczyzna. By dostać się do jednego z oddziałów, wyłamał drzwi. Wchodząc do środka, znalazł fartuch dla osób odwiedzających i założył go. Tak ubrany wszedł do najbliższej sali, gdzie przedstawił się jako lekarz. Fałszywy medyk tej nocy przyjął dwie pacjentki. Pozorując badanie jednej z nich, przekazał 64-latce diagnozę, że jest uczulona na biżuterię. Zaproponował, że pierścionek i obrączkę zabezpieczy na czas jej pobytu w szpitalu.

Tej samej nocy „lekarz” poprosił też inną pacjentkę o dokumenty, by spisać dane potrzebne do wykonania specjalistycznych badań. By je zrealizować, wyegzekwował od niej opłatę. 85 latka przekazała 200 złotych.

Widok nadchodzącego korytarzem prawdziwego lekarza spłoszył oszusta, który uciekł z placówki. Świadkowie podali policjantom dokładny rysopis oszusta. Wczoraj na podstawie zebranych informacji i ustaleń tomaszowscy kryminalni zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o to przestępstwo. Okazał się nim 34-latek bez stałego miejsca zamieszkania.

Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. 34-latek tłumaczył, że wszedł do szpitala, bo był głodny i chciał znaleźć coś do jedzenia. Jak widać, szybko zmienił plany, bo po znalezieniu fartucha przez chwilę pobył lekarzem.

Teraz fałszywy medyk odpowie za oszustwo, za co grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

2 komentarzy

  • Lolo
    Lolo piątek, 15 luty 2019 16:02 Link do komentarza

    Hehe niezły koleś. Szacun za kreatywność

  • Raf
    Raf piątek, 15 luty 2019 22:32 Link do komentarza

    I na czas aresztu oraz odsiadki ma wikt i opiekunek. Kreatywność na poziomie...

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us