Reklama
Reklama

Wysokie: Odsłonięcie obelisku "katyńskiego" i tablic pamiątkowych

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Podwójną uroczystość zaplanowano na najbliższy piątek, 30 listopada, na terenie Szkoły Podstawowej w Wysokiem (Gmina Zamość). Odsłonięty zostanie obelisk "katyński" i tablice pamiątkowe.

Tablice upamiętniają zamordowanych przez Niemców mieszkańców wsi i żołnierzy poległych w czasie II wojny światowej w obronie wsi Wysokie. Z kolei obelisk "katyński" upamiętnia zamordowanych przez Rosjan w Katyniu i Charkowie trzech oficerów Wojska Polskiego z terenu wsi Wysokie, Sitaniec i Wolica Sitaniecka (obecnie Sitaniec Wolica). Mowa o Tadeuszu Szpryngerze, Stanisławie Waśce i Jakubie Wnuku.

Uroczystość rozpocznie polowa msza odprawiona w szkole o godz. 11:00. W programie przewidziano również okolicznościowe wystąpienia, szkolną część artystyczną, posadzenie trzech „Dębów Pamięci”, noszących imiona polskich oficerów zabitych przez Rosjan, a na koniec spotkanie wspomnieniowe rodzin, gości i mieszkańców.

Cała uroczystość potrwa do godziny 14:00.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us