Logo
Wydrukuj tę stronę

Krasnobród: Uczciwy 19-latek, przekazał portfel policjantom

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

O dużym szczęściu może mówić mieszkaniec Zamościa, który wczoraj w Krasnobrodzie zgubił portfel. Zgubę, w której były dokumenty oraz znaczna kwota pieniędzy do miejscowego posterunku policji dostarczył 19-latek. Portfel i pieniądze wróciły już do właściciela.

- „Pewnie cuda się nie zdarzają, ale może ktoś przyniósł portfel, który zagubiłem?” takimi słowami przywitał wczoraj policjantów mężczyzna, który w godzinach popołudniowych przyszedł do posterunku policji w Krasnobrodzie. Wyjaśnił, że kilkanaście minut wcześniej przez swoje roztargnienie zgubił portfel, w którym była znaczna suma pieniędzy, dowód osobisty, prawo jazdy oraz karta bankomatowa. Dokładnie wskazał okoliczności i miejsce pozostawienia zguby - relacjonuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. - Jak się okazało kilka minut wcześniej krasnobrodzką policję odwiedził 19-letni mieszkaniec tej miejscowości przynosząc znaleziony portfel wraz z pieniędzmi i dokumentami. Opowiedział również dokładnie okoliczności w jakich odnalazł portfel - dodaje.

Dzięki uczciwości 19-latka zguba została przekazana właścicielowi.

- Każdy z nas powinien zdawać sobie sprawę, że znaleziony przedmiot, pieniądze, czy dokumenty należy zwrócić. Unikniemy wówczas odpowiedzialności z art. 284 kodeksu karnego, czyli przywłaszczenia rzeczy - wyjaśnia Dorota Krukowska Bubiło.


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl