Reklama
Reklama

250 butelek nielegalnych perfum

foto: Policja foto: Policja

Policjanci zabezpieczyli blisko 250 butelek nielegalnych perfum. Podejrzewani o wprowadzanie do obrotu perfum z podrobionymi zastrzeżonymi znakami towarowymi, 22-letnia mieszkanka Mołdawii i jej 33-letni rodak zostali zatrzymani.

- Policjanci patrolując ulice Szczebrzeszyna zauważyli zaparkowany pojazd marki BMW, w którym za kierownicą siedział zdenerwowany mężczyzna. Robił wrażenie osoby zniecierpliwionej oczekiwaniem na coś lub kogoś. Po chwili do samochodu wsiadła kobieta, która przed wejściem do pojazdu nerwowo rozglądała się po okolicy. Zachowanie kierowcy i pasażerki BMW wydało się dziwne policjantom, postanowili więc dokonać kontroli zarówno pojazdu, jak i osób w nim się znajdujących. Policyjna czujność nie zawiodła, okazało się bowiem, że podróżujący BMW w samochodzie przewozili perfumy męskie i damskie, na których umieszczone były podrobione zastrzeżone znaki towarowe wiodących marek kosmetycznych - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. - Policjanci zabezpieczyli ponad 60 butelek podrobionych perfum, a właścicieli nielegalnego towaru doprowadzili do komendy. Pracujący nad sprawą policjanci ustalili miejsce, gdzie na terenie Polski zatrzymali się Mołdawianie. Poprosili o pomoc policjantów z Łańcuta ponieważ to właśnie na ich terenie znajduje się hotel, w którym przebywali podejrzewani o obrót podrobionym towarem. W hotelowych pokojach policjanci odnaleźli i zabezpieczyli prawie 200 butelek perfum z nielegalnie naniesionym znakiem towarowym - dodaje.

22-letnia mieszkanka Mołdawii i jej 33-letni rodak zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Wkrótce usłyszą zarzuty posiadania i wprowadzania do obrotu towarów z zarejestrowanym znakiem towarowym, którego nie mieli prawa używać. Prawo własności przemysłowej za tego typu przestępstwo przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us