Logo
Wydrukuj tę stronę

W pożarze stracili wszystko... Potrzebna pomoc

Tyle zostało z kuchni i pokoju matki z dzieckiem, foto: materiał nadesłany Tyle zostało z kuchni i pokoju matki z dzieckiem, foto: materiał nadesłany

Pożar pochłonął ich dom...stracili wszystko. Spaliły się nawet książki dziecka, przybory do szkoły, zabawki i ubrania. Rodzina z gminy Nielisz pilnie potrzebuję pomocy!

- Do pożaru doszło w środę, w jednej z miejscowości w gminie Nielisz. W budynku mieszkała matka z dwiema córkami i synkiem jednej z nich. Chłopiec rozpoczął właśnie naukę w pierwszej klasie szkoły podstawowej. Ogień strawił cały budynek, spaliły się nawet szkolne książki dziecka, przybory, zabawki i ubrania - poinformowała nas Karolina Hojda, przyjaciółka rodziny, która napisała do nas prośbę o nagłośnienie akcji. - Człowiek nie zdaje sobie sprawy z tego, jak szybko można stracić wszystko, na co pracowało się całe życie, dopóki sam tego nie doświadczy lub nie będzie tego świadkiem... Ja byłam. Widziałam jak płomienie w zawrotnym tempie pożerają to, co przed paroma chwilami było schronieniem - dodaje.

Przyczyną pożaru prawdopodobnie było zwarcie w instalacji elektrycznej starego, drewnianego domu. Budynek nie był ubezpieczony. Rodzina została bez dachu nad głową, bez niczego. Potrzebna jest pomoc.

Przyjaciele zorganizowali zbiórkę środków na odbudowę domu.

- Trzy wspaniałe kobiety, które w życiu przeszły bardzo wiele złego, ale sobie poradziły. Ciężko pracowały od najmłodszych lat, aby móc utrzymać siebie i ten dom. I kiedy już zaczynały wychodzić powoli na prostą znów spadł na nie ogromny cios, z którym już nie poradzą sobie same. Muszą zacząć praktycznie od zera, od fundamentów. Zostało im tyle, ile miały na sobie w momencie pożaru, nic więcej - relacjonuje Karolina Hojda. - Czasu jest niewiele, dni coraz krótsze, później nastanie zima. Moim marzeniem jest by jeszcze w tym roku mogli spędzić Święta razem przy jednym stole, w odbudowanym domu. Potrzebują wsparcia finansowego. Pomóżmy im, by mieli dach nad głową, by mieli gdzie wracać, by mieli, gdzie żyć - apeluje przyjaciółka rodziny. 

Pieniądze zbierane są za pośrednictwem portalu zrzutka.pl pod adresem: https://zrzutka.pl/586wv9

Do odbudowy domu potrzebne są materiały m.in. okna, drzwi wewnętrzne, coś na podłogi i ściany oraz piec i grzejniki. Może czytają nas przedstawiciele firm, które mogłyby przekazać materiały albo sprzedać ze zniżką?


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl