Logo
Wydrukuj tę stronę

Ruszył remont drogi Sitaniec – Nielisz

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to za rok z Zamościa nad nieliski Zalew pojedziemy po nowym asfalcie. Ruszyła generalna przebudowa drogi wojewódzkiej 837 z Sitańca do Nielisza i dalej, co ucieszy nie tylko zamojskich kierowców, ale i rowerzystów, dla których powstanie prawie 12 km trasy na odcinku Sitaniec - Nielisz.

Plac budowy został już przekazany wykonawcy, firmie STRABAG Sp. z o.o. Wartość zadania to aż 144 480 352 zł, dofinansowanie unijne zadania to 141 936 118 zł.

Powstanie 16 km i 389 metrów nowej nawierzchni drogi, 10 km i 690 metrów chodników, 11 km i 719 metrów ciągów pieszo – rowerowych, a także 4 km i 584 metry bezpiecznej ścieżki rowerowej. Będzie więc można komfortowo i bezpieczniej pokonać większość trasy z Zamościa do Nielisza.

Termin wykonania prac to koniec sierpnia 2019 r.


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl