Reklama
Reklama

Krasnobród: Piesza potrącona na przejściu. Kobieta zmarła

foto:Policja foto:Policja

Kierująca oplem na oznakowanym przejściu dla pieszych potrąciła 85-letnią mieszkankę Warszawy. Kobieta przewieziona została do szpitala.Niestety, tam zmarła. 55-letnia kierująca oplem była trzeźwa.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w środę po południu w Krasnobrodzie.

- Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierująca oplem 55-letnia mieszkanka Krasnobrodu na oznakowanym przejściu dla pieszych potrąciła przechodzącą przez jezdnię 85-letnią warszawiankę. W wyniku potrącenia kobieta doznała obrażeń ciała i przewieziona została do szpitala. Tam zmarła. Jak ustalili policjanci kierująca oplem była trzeźwa. Zatrzymano jej uprawnienia do kierowania i dowód rejestracyjny pojazdu, którym się poruszała - informuje Joanna Kopeć, z zamojskiej jednostki policji.

Policja apeluje o rozwagę na drodze i przypomina, że oznakowane przejście to miejsce, gdzie zarówno na pieszym jak i kierującym ciążą szczególne prawa i obowiązki.

- Podstawowym błędem kierowców, zwłaszcza w rejonach przejść dla pieszych, jest niezachowanie szczególnej ostrożności, w efekcie czego pojawienie się pieszego na przejściu jest dla kierującego zaskoczeniem. Jeśli do tego pojazd porusza się z nadmierną prędkością, to jego zatrzymanie przed torem ruchu pieszego jest po prostu niemożliwe. Pieszym natomiast przypominamy, że zabrania się im między innymi wchodzenia na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściach dla pieszych, wchodzenia na jezdnię spoza pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność drogi, czy też przebiegania przez jezdnię, zwłaszcza w miejscu do tego zabronionym - wylicza Joanna Kopeć.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us