Reklama

Pszczeli złodziej

Kradł pszczoły, bo miał słabe roje i chciał je zasilić, foto: archiwum (zdjęcie poglądowe) Kradł pszczoły, bo miał słabe roje i chciał je zasilić, foto: archiwum (zdjęcie poglądowe)

Policjanci zatrzymali 34-letniego mieszkańca gminy Mircze (pow. hrubieszowski), który odpowie za kradzież pszczół z pasiek. Wartość skradzionego mienia oszacowano na kwotę ponad 10 tys. zł.

Funkcjonariusze ustalili, że pod koniec kwietnia bieżącego roku mężczyzna skradł z uli znajdujących się na terenie gminy Mircze 6 matek pszczelich wraz z częścią rojów. Kolejny raz 34-latek ?zaatakował? na początku maja. Tym razem z innej pasieki, ale na szkodę tego samego właściciela skradł 9 matek pszczelich wraz z częścią rojów. Łączna wartość skradzionego mienia i powstałych strat szacowana jest na ponad 10 tys. zł.

Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży, do których się przyznał. Jak ustalili policjanci, mężczyzna jest pszczelarzem. Zatrzymany tłumaczył, że zrobił to ponieważ w jego pasiece znajdowały się słabe roje i chciał je zasilić. 34-latek wyjmował ramki ze środkowej części ula i strzepywał pszczoły do worka, po czym te worki wraz z rojami przewoził do swojej pasieki i obsadził nimi swoje puste ule.

Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us