Reklama
Reklama

Ukrył auto i zgłosił kradzież

foto: Policja foto: Policja

40-letni mieszkaniec Hrubieszowa odpowie za fałszywe zawiadomienie. Mężczyzna zgłosił kradzież samochodu marki Infiniti, który miał w leasingu. Kiedy w aucie zepsuł się silnik, ukrył pojazd i zgłosił kradzież na policji.

Jak informuje policja, mężczyzna twierdził, że auto skradziono mu w nocy z podjazdu przed jego domem. Kiedy kryminalni zaczęli ustalać kolejne fakty dotyczące zgłoszenia okazało się, że kradzież nie miała miejsca, a samochód warty ponad 120 tys. zł. został ukryty przez właściciela na terenie gminy Uchanie.

Jak się okazało, 40-latek miał pojazd w leasingu. Kiedy zepsuł się silnik, pomyślał, że wartość naprawy będzie za wysoka. Wpadł na pomysł, że pożyczy od znajomego identyczny pojazd. 40-latek przełożył tablice rejestracyjne ze swojego auta, aby nie wzbudzać podejrzeń. Po kilku dniach zgłosił na policji kradzież swojego auta.

Policjanci zatrzymali mężczyznę i osadzili w policyjnym areszcie. Odpowie przed sądem za składnie fałszywych zeznań oraz zawiadomienie organów ścigania o niepopełnionym przestępstwie.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us