Reklama
Reklama

Hurtowe ilości kontrabandy

foto: KAS, materiał nadesłany foto: KAS, materiał nadesłany

Funkcjonariusze z Hrebennego ujawnili blisko 57 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Wartość rynkową kontrabandy oszacowano na ponad 770 tys. zł.

13 czerwca funkcjonariusze Oddziału Celnego w Hrebennem wytypowali do kontroli dwa samochody ciężarowe MAN. Intuicja nie zawiodła i tym razem. Jak się okazało w obydwu pojazdach przemycane były duże ilości papierosów bez polskich znaków akcyzy. Co ciekawe, kontrabanda ukryta była w tych samych miejscach – skrytka w dachu kabiny. Łącznie funkcjonariusze ujawnili 11 010 paczek papierosów. Na tym podobieństwa się nie skończyły. Jak ustalili kontrolujący pojazdy należały do tego samego właściciela i jechały na tej samej trasie. W obydwu przypadkach zatrzymano samochody ciężarowe jako dowody do postępowań karnych skarbowych, a w stosunku do kierujących złożono do Straży Granicznej wnioski o zobowiązanie cudzoziemców do powrotu na Ukrainę.

Również kontrola dwóch osobowych mercedesów przyniosła zadziwiające efekty. W przerobionych podwójnych ściankach oddzielających przestrzeń pasażerską i ładunkową ukryte były nielegalne papierosy. W sumie ujawniono aż 45 868 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Podobnie jak w przypadku dwóch ciężarówek i tutaj okazało się, że obydwa mercedesy należą prawdopodobnie do tej samej osoby.

Kierujący nie przyznali się do przewożenia kontrabandy i wyjaśnili, że zostali „zatrudnieni” przez mężczyznę imieniem Misza do przewozu osób przez granicę. W przypadku tych ujawnień również zatrzymano samochody jako dowody w prowadzonych postępowaniach karnych skarbowych.

1 komentarz

  • Monty
    Monty środa, 20 czerwiec 2018 12:40 Link do komentarza

    Potwierdza to fakt, że nie brakuje osób chętnych na zrobienie łatwiej i dużej kasy na przemycie. Brawo celnicy- dalej tak trzymać . Wieczna orka na ugorze daje rezultaty. Dobra passa OC Hrebennego trwa.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us