Logo
Wydrukuj tę stronę

Przemycał papierosy, stracił 25 tys. zł

foto: KAS, materiał nadesłany foto: KAS, materiał nadesłany

Kolejną próbę przemytu papierosów w międzynarodowym autobusie rejsowym udaremniono na drogowym przejściu granicznym w Hrebennem. W pojeździe znaleziono prawie 1,5 tysiąca paczek papierosów.

Jak informują celnicy, autobusy kursujące na międzynarodowych trasach pasażerskich są bardzo często wykorzystywane do przemytu wyrobów akcyzowych. Dlatego też, pozostają one pod stałym monitoringiem Służby Celno-Skarbowej.

3 marca funkcjonariusze z Oddziału Celnego w Hrebennem skierowali do szczegółowej kontroli autokar na ukraińskich numerach rejestracyjnych relacji „Chersoń-Szczecin”. W trakcie rewizji wykryli ślady manipulacji przy podsufitce dachu pojazdu. Po jej usunięciu okazało się, że ukryto tam papierosy bez znaków polskiej akcyzy. Łącznie funkcjonariusze wydobyli 1484 paczki papierosów. Rynkowa wartość zajętej kontrabandy wyniosła ponad 19,3 tys. zł.

Do próby przemytu przyznał się kierowca autobusu. Wobec 28-letniego obywatela Ukrainy wszczęto sprawę karną skarbową, a na poczet grożącej kary grzywny zajęto 25 tys. zł.


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl