Logo
Wydrukuj tę stronę

Hrubieszów: Amunicja w szkole

foto: Policja foto: Policja

Ponad 90 sztuk różnego rodzaju starej amunicji, łusek wraz z elementem broni zabezpieczyli policjanci na terenie jednej z hrubieszowskich szkół podstawowych. Jak się okazało, były to eksponaty dawnej "Izby Pamięci". Zostały odnalezione przez pracownika placówki w jednym z nieużywanych pomieszczeń.

Wczoraj pracownik jednej ze szkól podstawowych poinformował policjantów o ujawnieniu na terenie placówki starych elementów broni i amunicji.

Policjanci zabezpieczyli ponad 90 sztuk różnego rodzaju starej amunicji, łusek wraz z elementem broni pochodzących z czasów drugiej wojny światowej. Jak ustalili funkcjonariusze, ujawnione elementy znajdowały się w nieużytkowanym pomieszczeniu, gdzie przed 40 laty była zorganizowana tzw. "Izba Pamięci" przez ówczesnego nauczyciela historii. Pomieszczenie nie było używane do celów dydaktycznych od długiego czasu, elementy te zostały ujawnione dopiero wczoraj.

Funkcjonariusze zabezpieczyli znalezisko i wyjaśniają okoliczności tej sprawy.


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl