Logo
Wydrukuj tę stronę

Kolejny noktowizor zatrzymany

Noktowizor na Hrebennym, foto: KAS, materiał nadesłany Noktowizor na Hrebennym, foto: KAS, materiał nadesłany

Cyfrowe urządzenie do obserwacji termowizyjnej zatrzymano na drogowym przejściu granicznym w Hrebennem. To kolejny taki przypadek w tym miesiącu.

19 lutego obywatel Ukrainy zgłosił w Oddziale Celnym w Hrebennem wywóz termowizora Pulsar Helion XQ38F w ramach procedury „TaxFree”. Podróżny przedstawił do odprawy celno-skarbowej jedynie dokument zakupu urządzenia. W związku z tym, wszczęto wobec niego postępowanie karne skarbowe mające wyjaśnić, czy zatrzymany sprzęt podlega restrykcjom określonym w przepisach dotyczących towarów o podwójnym zastosowaniu, tj. cywilnym i militarnym. Wartość rynkowa zatrzymanego urządzenia termowizyjnego szacowana jest na ponad 10 tys. zł.

Dalsze czynności w sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Tomaszowie Lubelskim.

W tym miesiącu jest to kolejny przypadek próby wywozu cyfrowych urządzeń do obserwacji termowizyjnej, mogących mieć przeznaczenie zarówno cywilne jak i militarne, jedynie w oparciu o procedurę „TaxFree”.


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl