Reklama

Kolejny noktowizor zatrzymany

Noktowizor na Hrebennym, foto: KAS, materiał nadesłany Noktowizor na Hrebennym, foto: KAS, materiał nadesłany

Cyfrowe urządzenie do obserwacji termowizyjnej zatrzymano na drogowym przejściu granicznym w Hrebennem. To kolejny taki przypadek w tym miesiącu.

19 lutego obywatel Ukrainy zgłosił w Oddziale Celnym w Hrebennem wywóz termowizora Pulsar Helion XQ38F w ramach procedury „TaxFree”. Podróżny przedstawił do odprawy celno-skarbowej jedynie dokument zakupu urządzenia. W związku z tym, wszczęto wobec niego postępowanie karne skarbowe mające wyjaśnić, czy zatrzymany sprzęt podlega restrykcjom określonym w przepisach dotyczących towarów o podwójnym zastosowaniu, tj. cywilnym i militarnym. Wartość rynkowa zatrzymanego urządzenia termowizyjnego szacowana jest na ponad 10 tys. zł.

Dalsze czynności w sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Tomaszowie Lubelskim.

W tym miesiącu jest to kolejny przypadek próby wywozu cyfrowych urządzeń do obserwacji termowizyjnej, mogących mieć przeznaczenie zarówno cywilne jak i militarne, jedynie w oparciu o procedurę „TaxFree”.

2 komentarzy

  • Tomek
    Tomek sobota, 24 luty 2018 01:02 Link do komentarza

    Termowizor =/= noktowizor

  • dziwne
    dziwne sobota, 24 luty 2018 11:08 Link do komentarza

    czegos tu nie rozumiem czlowiek uczciwy zglosil ze zamierza wywiezc i za uczciwosc zostal ukarany? przciez jakby mial zle zamiary to by schowal i nie zglaszal ze wywozi i jeszcze sie to podaje do prasy, potem ci co przeczytaja to w gazetach naucza sie nie pokazywac takich rzeczy i chowac, wiec po co naglasniac takie ujawnienia?

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us