Logo
Wydrukuj tę stronę

Papierosy w ściankach auta

Aby wydobyć „trefny” towar funkcjonariusze byli zmuszeni użyć narzędzi do cięcia metalu, foto: KAS, materiał nadesłany Aby wydobyć „trefny” towar funkcjonariusze byli zmuszeni użyć narzędzi do cięcia metalu, foto: KAS, materiał nadesłany

Nielegalne papierosy warte 12 tys.zł ukryte były w specjalnie przystosowanych profilach bocznych i w ściankach auta. Próbę przemytu na przejściu granicznym w Hrebennem udaremnili funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej.

6 lutego br. funkcjonariusze celno-skarbowi z Trzeciego Referatu Realizacji w Hrebennem wytypowali do szczegółowej kontroli pojazd typu bus na ukraińskich numerach rejestracyjnych. Decyzja o poddaniu samochodu wnikliwej rewizji okazała się słuszna. W trakcie oględzin mercedesa funkcjonariusze stwierdzili, że nosi on ślady przeróbek. W specjalnie przystosowanych profilach bocznych oraz ściankach auta ukryto papierosy bez znaków polskiej akcyzy. Aby wydobyć „trefny” towar funkcjonariusze byli zmuszeni użyć narzędzi do cięcia metalu. Łącznie ujawniono 939 paczek papierosów o wartości rynkowej ponad 12 tys. zł.

Do własności kontrabandy przyznał się 33-letni obywatel Ukrainy. Wobec podejrzanego wszczęto postępowanie karne skarbowe, a przystosowany do przemytu pojazd został zajęty jako dowód w sprawie.


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl