Logo
Wydrukuj tę stronę

Przemytnik stracił samochód

Papierosy ukryte były m.in. w zbiorniku paliwa, foto: KAS, materiał nadesłany Papierosy ukryte były m.in. w zbiorniku paliwa, foto: KAS, materiał nadesłany

2715 paczek papierosów bez znaków polskiej akcyzy wykryli funkcjonariusze Oddziału Celnego w Zosinie w aucie obywatela Ukrainy. Samochód przystosowany do przemytu został zajęty jako dowód w sprawie.

5 lutego do odprawy celnej na granicznym przejściu drogowym w Zosinie zgłosił się 38-letni obywatel Ukrainy. Kierujący samochodem osobowym marki Opel na polskich numerach rejestracyjnych zadeklarował przywóz wyrobów akcyzowych zgodnie z obowiązującymi normami. Funkcjonariusze poddali pojazd szczegółowej rewizji. Trefne papierosy znaleźli w zbiorniku paliwa oraz progach i podłodze.

Podejrzany nie przyznał się do własności towaru. Twierdził, że samochód pożyczył „…od Saszy, którego nazwiska nie pamięta i nie wiedział, że są w nim papierosy…”. Łączna wartość rynkowa zatrzymanej kontrabandy wyniosła ponad 35 tys. zł.


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl