Logo
Wydrukuj tę stronę

Uciekał przed policją. Kierowca opla omal nie przejechał pieszych

Auto zatrzymało się na skarpie,foto: Policja Auto zatrzymało się na skarpie,foto: Policja

32-letni kierowca opla najpierw nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a następnie popełniając szereg wykroczeń drogowych wjechał na oznakowane przejście dla pieszych. Na szczęście znajdujące się na przejściu osoby zdołały uciec. Auto przejechało przez pas zieleni, chodnik dla pieszych, parking, aż w końcu zatrzymało się na skarpie.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 15:00 na trasie z Hrubieszowa do Zamościa. Hrubieszowscy policjanci mieli zgłoszenie, że w kierunku Werbkowic porusza się osobowy opel, którego kierowca może być pijany.

Jak relacjonują policjanci, kierowca auta nie zatrzymał się do kontroli drogowej i na widok oznakowanego radiowozu policyjnego zaczął uciekać. Mężczyzna wyprzedzał na oznakowanym skrzyżowaniu i przejściu dla pieszych. Podczas wyprzedzania zmusił kierowców do zjechania do krawędzi jezdni i wjechał pomiędzy pojazdy jadące w przeciwnych kierunkach, uderzył lewym bokiem w volkswagena. Następnie kierowca opla wpadł w poślizg wjechał na oznakowane przejście dla pieszych zmuszając znajdujące się tam osoby do ucieczki. Na szczęście pieszym udało się uciec. Na łuku drogi na wysokości Urzędu Gminy w Werbkowicach kierowca opla przejechał przez pas zieleni, chodnik dla pieszych, parking, pomiędzy zaparkowanymi pojazdami i zatrzymał się na skarpie.

Policjanci zauważyli, że mężczyzna siedzący na miejscu kierowcy przesiada się na prawy fotel. Kiedy policjanci podeszli do pojazdu, zaczął krzyczeć, że kierowca uciekł i to nie on kierował. Po wylegitymowaniu okazało się, że jest to 32-letni mieszkaniec gminy Trzeszczany. Odmówił poddania się badaniu na stan trzeźwości w związku z tym pobrano od niego krew do badań.

32-latek trafił do policyjnego aresztu. Teraz odpowie za szereg popełnionych wykroczeń oraz za narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu i nie zatrzymanie się do kontroli drogowej. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl