Reklama
Reklama
zyczenia

"Hi-tech" dla palaczy

foto: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie (materiał nadesłany) foto: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie (materiał nadesłany)

Próba przemytu „osobliwego” towaru została udaremniona przez funkcjonariuszy lubelskiej Służby Celno-Skarbowej na granicznym przejściu drogowym w Dołhobyczowie. Funkcjonariusze wytypowali do szczegółowej kontroli samochód osobowy „Renault” na polskich numerach rejestracyjnych. W trakcie rewizji ujawnili w pojeździe 2000 szt. specjalnych wkładów z tytoniem marki „Parliament” do najnowszej generacji podgrzewaczy tytoniu.

Jak informują celnicy, urządzenia te zostały niedawno wprowadzone na rynek przez jeden z największych światowych koncernów tytoniowych. Podgrzewacz z wyglądu przypomina duży długopis z wbudowaną grzałką, wykorzystuje specjalne wkłady z tytoniem. Tytoń w nich jest podgrzewany do temperatury 300 ºC, dzięki czemu nie wydziela się dym zawierający szereg szkodliwych substancji, a jedynie nikotyna. Urządzenia tego typu mają być konkurencją dla e-papierosów.

Do własności „kontrabandy” o wartości rynkowej ponad 9,1 tys. zł przyznał się 40-letni obywatel Polski. Wobec podejrzanego wszczęto postępowanie karne skarbowe. Jest to pierwszy przypadek ujawnienia przemytu tego rodzaju wyrobów tytoniowych przez funkcjonariuszy IAS w Lublinie.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us